Kontakt

Vill du veta mer om  bostäder i varvsstaden läs mer hos Peab Bostad.

Är du intresserad av att etablera din verksamhet här, hör av dig till Hanne Birk. 

Varvsstaden kontor

Varvsstaden AB
Projektkontor: Stora Varvsgatan 14, 211 19 Malmö

Hanne Birk

Utvecklingschef

hanne.birk@varvsstaden.se

073-384 17 97

Erik Wennerholm

Ansvarig infrastruktur

erik.wennerholm@varvsstaden.se

072-533 46 24

Elin Fasth

Kommunikatonsansvarig

elin.fasth@annehem.se

072-533 54 81

Magnus Alfredsson

Projektchef

magnus.alfredsson@annehem.se

070-934 17 12

Staffan Flycht

Projektchef

staffan.flycht@varvsstaden.se

072-533 33 34

Sandra Venebrand

Controller

sandra.venebrand@peab.se

0725-335315

Om Varvsstaden

Utvecklingsprojektet Varvsstaden och tillhörande markområde samägs av PEAB (via dotterbolagen PEAB Bostad respektive Annehem) och Balder, med Varvsstaden AB som aktör inom stadsutveckling.

Enskilda byggprojekt – kommersiella såväl som bostäder – kommer att genomföras av någon av Varvsstaden AB:s ägare eller till dessa närstående bolag.